Rekomendacje

Oddział PTTK w Sieradzu

                W dniach 24-25 czerwca 2017 roku byliśmy na wycieczce w Górach Świętokrzyskich. Odwiedzone przez nas miejsca to m.in. Jaskinia Raj, Święty Krzyż, Opatów, zamki w Ujeździe i Chęcinach, skansen w Tokarni i Kielce. Przez dwa dni towarzyszył nam przewodnik Pan Paweł Wojtyś. Byliśmy i wciąż pozostajemy pod wrażeniem doskonałej znajomości terenu oraz wiedzy, którą przekazywał nam Pan Paweł podczas naszego podróżowania.

Koło PTTK „ Ducha Gór Liczyrzepy” w Dusznikach – Zdroju

Wieczorem 20 X 2017 r., otrzymałem od Pani Marty Wodeckiej – Dudy – przewodnika PTTK z Dusznik – Zdroju – list, będący odpowiedzią na moją prośbę o przesłanie mi zdjęć z wycieczki turystów z Dusznik w Góry Świętokrzyskie, którą miałem zaszczyt w 2013 r. prowadzić. Słowa tego listu, będące również miłym wspomnieniem tamtej wyprawy – za zgodą autorki – niniejszym przytaczam:

SP Nr 14 Zabrze

Najstarszą moją rekomendacją przewodnicką, jaką posiadam na piśmie, jest ta – wystawiona – na blankiecie PTTK – przez „Ciało Pedagogiczne” SP Nr 14 w Zabrzu dnia 21 V 2004 roku… Odgrzebałem kopię tego blankietu całkiem niedawno w przepastnym moim archiwum, spoczywającą na dnie szuflady – bez żadnej przynależności katalogowej… I oto nadszedł odpowiedni czas, aby tekst ten opublikować;)