wstążka świętokrzyska

Rekomendacje

W dniu 25. X 2022 r. miałem niewątpliwą przyjemność i zaszczyt prowadzić wycieczkę po terenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego, a uczestniczkami tejże wycieczki były Panie zrzeszone w Świętokrzyskim Klubie "Amazonki". Będę długo i ciepło wspominał te dzielne, pełne werwy, pełne życia i poczucia humoru Kobiety, a list rekomendacyjny jaki mi wystawiły przyprawił mnie o rumieńce;) Są to jedne z najlepszych rekomendacji jakie w życiu otrzymałem i i poniżej - z niemałym poczuciem dumy - je przedstawiam:

W dniach 4-6 IX 2020 r. miałem niewątpliwą przyjemność prowadzić świętokrzyskimi szlakami prywatnie zorganizowaną grupę turystów z Sieradza. Była to grupa wyjątkowo pozytywnie nastawiona do wszystkich punktów programu wycieczki i wyjątkowo wesoła :) Dlatego też, gdy 8 września otrzymałem list rekomendacyjny od Pana Zbyszka – kierownika tejże grupy – wyjątkowo się ucieszyłem i niniejszym list ten z dużą satysfakcją publikuję, serdecznie wszystkich uczestników owej pamiętnej wycieczki pozdrawiając:

W dniu 23 VII 2019 r. poprowadziłem - jako przewodnik rzecz jasna - i z wielką przyjemnością, jeszcze bardziej rzecz jasna - wycieczkę Oddziału PTTK Zakładowego Dolna Odra. I niniejszym - z niemałą satysfakcją i jeszcze większą wdzięcznością - przedstawiam otrzymane - stamtąd - spod Szczecina dalekiego - rekomendacje dla mojej skromnej osoby:

W dniach 07-08 września 2018 roku byliśmy na wyjeździe zawodowym w województwie świętokrzyskim. Pierwszego dnia wędrowaliśmy Górami Świętokrzyskimi. Zdobyliśmy razem z Panem Pawłem Łysicę i Święty Krzyż, natomiast drugiego dnia zwiedzaliśmy najciekawsze miejsca w Kielcach. Nasz przewodnik Pan Paweł Wojtyś był świetnie przygotowany
i zaskoczył nas bardzo dużą wiedzą zarówno historyczną, jak i przyrodniczą.

W dniach 24-25 czerwca 2017 roku byliśmy na wycieczce w Górach Świętokrzyskich. Odwiedzone przez nas miejsca to m.in. Jaskinia Raj, Święty Krzyż, Opatów, zamki w Ujeździe i Chęcinach, skansen w Tokarni i Kielce. Przez dwa dni towarzyszył nam przewodnik Pan Paweł Wojtyś. Byliśmy i wciąż pozostajemy pod wrażeniem doskonałej znajomości terenu oraz wiedzy, którą przekazywał nam Pan Paweł podczas naszego podróżowania.

Wieczorem 20. X 2017 r., otrzymałem od Pani Marty Wodeckiej – Dudy – przewodnika PTTK z Dusznik – Zdroju – list, będący odpowiedzią na moją prośbę o przesłanie mi zdjęć z wycieczki turystów z Dusznik w Góry Świętokrzyskie, którą miałem zaszczyt w 2013 r. prowadzić. Słowa tego listu, będące również miłym wspomnieniem tamtej wyprawy – za zgodą autorki – niniejszym przytaczam:

Najstarszą moją rekomendacją przewodnicką, jaką posiadam na piśmie, jest ta – wystawiona – na blankiecie PTTK – przez „Ciało Pedagogiczne” SP Nr 14 w Zabrzu dnia 21. V 2004 roku… Odgrzebałem kopię tego blankietu całkiem niedawno w przepastnym moim archiwum, spoczywającą na dnie szuflady – bez żadnej przynależności katalogowej… I oto nadszedł odpowiedni czas, aby tekst ten opublikować;)