9.00 – spotkanie z przewodnikiem.
9.30 – Święta Katarzyna i zwiedzanie Muzeum Minerałów i Skamieniałości – REZERWACJA – z pokazem szlifowania krzemienia pasiastego i przewodnikiem
(parking bezpłatny)
9.00 – spotkanie z przewodnikiem.
9.30 – Święta Katarzyna i zwiedzanie Muzeum Minerałów i Skamieniałości – REZERWACJA – z pokazem szlifowania krzemienia pasiastego i przewodnikiem
(parking bezpłatny)
Kilka postaci w bladym świetle ulicznych latarni – latarni przy ulicy Kieleckiej w Świętej Katarzynie konkretnie – dość raźnym krokiem zmierza po pochyłości zbocza Łysicy okrytego tutaj pancerzem betonu i asfaltu…
Postacie te przenikają jedna po drugiej obok starych murów klasztornych, pamiętających czasy największej świetności Rzeczypospolitej – klasztoru p.w. Świętej Katarzyny…
Dzień pierwszy:
9.00 – Przejazd z Nowej Słupi do Huty Szklanej (parking płatny). W przypadku osób niepełnosprawnych istnieje możliwość wjazdu autokarem pod sam klasztor na Świętym Krzyżu (możliwy też zjazd do Huty Szklanej po zwiedzaniu Świętego Krzyża)
W niedzielny wieczór dnia 11. lutego – w przededniu 76. rocznicy powołania Armii Krajowej i tuż po 78. rocznicy pierwszych deportacji Polaków na Sybir (10 lutego 1940 r.), które były częścią sowieckiej akcji Depolonizacji Kresów Wschodnich – siedząc przy filiżance gorącej kawy, wspominam moją wyprawę, a raczej „wyprawkę” małą na skraj Puszczy Jodłowej – tuż za klasztorkiem w Świętej Katarzynie – odbytą kilka dni temu…
8.15 – dojazd do Kielc i droga w kierunku Łysogór – do Nowej Słupi (spotkanie z przewodnikiem na przystanku autobusowym).
Trasa: Kielce Jesionowa – Cedzyna – Radlin – Górno – Wola Jachowa – Bieliny – Huta Nowa – Huta Koszary – Bartoszowiny – Trzcianka – Wólka Milanowska – Nowa Słupia
Dzień pierwszy:
8.30 – Spotkanie z przewodnikiem w Świętej Katarzynie, zakwaterowanie
Pallotyński Dom Rekolekcyjny Wieczernik w Świętej Katarzynie REZERWACJA
Dzień pierwszy:
Przyjazd do miejsca zakwaterowania – Kielce (po godz. 11.00); ok. godz. 12.15 wymarsz w kierunku Starówki
Jest 15. dzień listopada A.D.
9.45 – spotkanie z przewodnikiem pod Jaskinią „Raj” i zakup biletów wstępu
10.00 – zwiedzanie Jaskini „Raj”. REZERWACJA NA GODZ. 10.00, ZAKUP BILETÓW 9.45
11.25 – wyjazd w kierunku Doliny Chęcińskiej – wykształconej w jądrze pragóry i zawrócenie w kierunku Kielc.